Rozhledna Ostrá Horka nad Brnem

Včera jsem měl v plánu #MTB  na Cimburk, ale jelikož ráno pěkně chcalo, tak jsem to vzdal a vyrazil až dnes na rozhlednu Ostrá Horka tyčící se nad Brnem. Sám se divím, že jsem tam ještě nebyl, ale městskou turistiku fakt nemusím. Ale vyrazil jsem.

 

 

Brzy ráno sice bylo jen 10°C, ale hodně brzy se začalo vycházet sluníčko a teplota šla rychle nahoru. Něco málo po 07:30hod. se vydávám na cestu. První zádrhel však na sebe nenechá dlouho čekat. Cyklostezka za Olympií pod mostem je zavřená a pod mostem je tak zadrátovaná, že tam neprojde pěší, natož cyklista. Tak jsem nucen objíždět. 2x se ptám, ale zanedlouho jsem za Makrem na cyklostezce 5, která vede podél Svitavy téměř až na Tomkovo náměstí. Tady se musím opět ptát a pak ještě jednou. Co jsem sjel ze stezky jako by se ztratilo značení. Napíchl jsem se tedy na silnici směr Vranov a už šlapu po Seifertové do kopce. Pár stovek kilometrů za cedulí konec Brna vidím vlevo v lesíku rozhlednu Ostrá Horka.

 

 

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Ostr%C3%A1_horka

 

 

Značení, které na ní však upozorňuje tu není vůbec žádné, ale jsem tam.

Zamykám kolo a drápu se nahoru. Je jasno a shora je nádherný výhled na celé Brno i do dáli, kde vidím Pavlovské vrchy. Trochu se kochám, pak udělám pár obrázků a jdu dolů. Co mě však překvapilo je všudypřítomný bordel kolem rozhledny. Holt lidi si neumí vážit toho co je zadarmo. Lidi probuďte se a nebuďte taková prasata! Je mi z toho tak trochu smutno.

 
Nasedám na kolo a co jsem vyšlapal nahoru, teď jedu jako o život dolů. Nazpátek to už jde nějak samo, už žádné bloudění a za chvíli jsem doma. No za chvíli, něco přes hodinku si to vzalo. Po 55km jsem opět doma. Počasí mi krásně vyšlo, takže z mé strany spokojenost, jen ten čurbes v okolí rozhledny mě trochu naštval.

 

Kompletní obrázková galerie:
https://app.box.com/s/im0aryjf8cebhs4m2tky98q71bkf8o3f

Reklamy

cyclopoint se představuje:

Cyklonadšenec pro kterého je 24hodin na kole ještě zábava a fanoušek moderních technologií, ale čeho je moc, toho je příliš. S krédem: "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna Viz.: http://www.endomondo.com/profile/2342152  South Moravia Region Mé Motta: "Nedívat se zpátky, myslet na to, co mě čeká dnes a zítra" Bernard Hinault "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna
Příspěvek byl publikován v rubrice Cestou necestou, Kam mě zavedl rok 2017, Moje obrázky se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s