TourDeAustria – Burgruine Staatz

Cestu #TourDeAustria tentokrát rozdělím do tří částí, Moravské a  2x Rakouské. Stručně tedy popíši trasu:

Měnín-Židlochovice-Ivaň-Pasohlávky-Drnholec (rozhledna U Křížku, kterou se budu zabývat v druhé části)-Jevišovka-Wildendürnbach-Staatz-Laa a/d Thaya-Hevlín-Hrušovany nad Jevišovkou-Drnholec-Pasohlávky-Ivaň-Židlochovice-Blučina U Knedlíka-Měnín. Úhrnem 128.5km, viz mapku níže

V rámci mých cest po Dolním Rakousku nazvaných #TourDeAustria jsem se tentokrát vypravil okouknout hrad či spíše zříceninu, kerá se na mě „směje”, vždy když jedu kolem. Nastal čas se vyšplhat i nahoru.

Jsem na okraji Staatzu a ptám se Rakouské důchodkyně kudy nahoru. Paní mi vše podrobně vysvětlila, ale jsem svéráz a zkouším  to jinudy. Najednou za mnou jede auto s onou paní, která má asi strach abych se dostal nahoru. Zastavuje vedle mně, prý sice jedu jinak, ale prý to jde i tudy. Ještě jednou vysvětluje a pak dohlíží abych oodbočil správně. Mizí pryč takže jedu správně. Přímo nade mnou se tyčí zřícenina.

Je na čase slézt z kola, jinak to nejde. Nahoru vede jen úzká cestička plná kamení, kořenů, všelijakých převisů. Tlačím tedy kolo do příkrého kopce. V úzkém místě zastavuji a nenechávám dolů projít skupinku čtyř Rakouských turistů a pak pokračuji nahoru. Spocený jsem jako prase, ale konečně jsem nahoře, kde je v nejvyšším bodě planina. Konečně odkládám kolo a jdu fotit.

Je asi 12:30hod. Kochám se pohledy do širokého okolí. Je to nádhera a navíc obloha je jako vymetená. Pak nahoře ještě posvačím a vydržím tu rozjímat  ještě skoro hodinku. Prostě mystika.

„TourDeAustria #MTB 128.5km za 05:51:13hod. Bylo fajn posedět a posvačit na vrcholu, po té co jsem se i s kolem vyškrábal nahoru úžasný relax! Burgruine Staatz z dáli vypadá majestátně, zblízka též, ale je to klasická zřícenina a nahoře je opravdu klid a luxusní výhled”.

A jde se dolů, což je snažší. Stačí jen kolo přibržďovat. Jsem dole, kde ještě musím okouknout nádhernou kašnu.

Dále sochu Panny Marie s památníkem a místní kostelík.

Nezbývá mi než pokračovat ve své rakouské anabázi pokračovat dále. Krásné to místo ten Staatz!

Reklamy

cyclopoint se představuje:

Cyklonadšenec pro kterého je 24hodin na kole ještě zábava a fanoušek moderních technologií, ale čeho je moc, toho je příliš. S krédem: "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna Viz.: http://www.endomondo.com/profile/2342152  South Moravia Region Mé Motta: "Nedívat se zpátky, myslet na to, co mě čeká dnes a zítra" Bernard Hinault "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna
Příspěvek byl publikován v rubrice Kam mě zavedl rok 2016 se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s