Mohyla Míru Akátová věž na Výhonu

Ne, neměl jsem to tak naplánované, ale prostě se tak stalo a cykloprojížďka tentokrát vyšla na první podzimní den a z počasí to bylo hodně znát. Ráno bylo jen 5°C a do odpoledne, to je v 14hod., kdy jsem po práci vyrazil se teplota vyšplhala jen na 17°C. Bylo podmračeno a vál celkem studený vítr. Tak jedem.

KOMPLETNÍ OBRÁZKOVÁ GALERIE:

https://1drv.ms/a/s!AnEtk0ma1G1_yWr3sdKIqeFX3lTa

CTPark byl ucpaný auty, ale kolo projede všude. Takže jsem vjel na chodník a vesele míjel jedno auto za druhým. Pak jsem převedl kolo přes přechod a už šlapal ve svižném tempu směrem k modřické Olympii a tady zahnul na stezku na které jsem se pak napíchl na Chrlice a na první křižovatce zahnul směrem na Tovární a potom mazal po silnici na Hodonín až po Sokolnice. Na kruháči jsem už byl rád, že mířím do klidných vod. Projel Sokolnicemi a po pravé straně kousek za hřbitovem jsem odbočil na asfalt a už opravdu dřel Pratecký kopec na jehož vrcholu se Mohyla Míru nachází.

 
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Mohyla_m%C3%ADru

 

Ano, mimo asfaltové silnice z Prace a pak od Újezdu vede nahoru i třetí asfaltka. Doporučuji vyzkoušet. Jsem nahoře. Normálně tu vládne klid a mír, ale tentokrát tu byl autobus se středoškoláky a idyla byla v háji. Udělal jsem pár fotek a po tom výšlapu nahoru jsem měl pořádnou žízeň. V místním bufetu (restauraci) si dávám za tři pětky Budvar 12°, který je sice láhvový, ale teplotu má tak akorát. Bodnul! Dopiji a už mažu dolů z kopce směrem na Telnici. Udělala se zase o kousek větší zima a tak si u nádraží oblékam vestu.

 

Postupně projíždím Telnici, Otmarov, Rajhradice, Opatovice a vjíždím do Blučiny. Projíždím ji po vedlejších cestách a už zase jedu po asfaltu do slušného krpálu. Rozhodně nečekejte postupný náběh stoupání, ten kopec je hnusný už od samého začátku, ale mám ho rád. Tak mi nezbývá nic jiného než makat asi 4km pořád do kopce. Jsem nahoře, přede mnou se tyčí Akátová věž a ptám se pokolikáté? Raději to nepočítám.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Ak%C3%A1tov%C3%A1_v%C4%9B%C5%BE

 

Chvíli za mnou přijíždí od Židlochovic tři baby na kolech a po nich osamocený kluk. Zatímco já jsem již na vrcholu rozhledny on jim dělá skupinovou fotku. Já sebou vozím #SelfieStick tak si vystačím sám. Vymýšlím jak udělat nějakou jinou fotku (z) rozhledny a snad se mi to i daří. Sbíhám dolů, usedám na kolo a vychutnávám si sjezd do údolí. Dole se dám doprava směrem na Jalovisko. Tady odbočím u autobusové zastávky na stezku. Domů mi zbývaji poslední 4km. V plánu jsem měl distanc cirka 40km a nakonec to bylo téměř 53km. Spokojenost. Počasí sice ke mně mohlo být milosrdnější, ale akceptuji, že 23. září začal podzim a o moc lepší to zase chvíli nebude.

Reklamy

cyclopoint se představuje:

Cyklonadšenec pro kterého je 24hodin na kole ještě zábava a fanoušek moderních technologií, ale čeho je moc, toho je příliš. S krédem: "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna Viz.: http://www.endomondo.com/profile/2342152  South Moravia Region Mé Motta: "Nedívat se zpátky, myslet na to, co mě čeká dnes a zítra" Bernard Hinault "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna
Příspěvek byl publikován v rubrice Kam mě zavedl rok 2016 se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Mohyla Míru Akátová věž na Výhonu

  1. Ivan napsal:

    Hezky jsi to popsal. Pristi rok se tam s manzelkou chystame. A to diky tvym a Petovo komentum. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s