Měnín-Popovice-Břeclav-Schrattenberg-Poysdorf-Staatz-Laa-Židlochovice-Měnín #TourDeAustria

Tuto etapu jsem měl dlouho v hlavě, i když částečné přesuny vlakem dělám až od letoška. Počasí sice nevěštilo nic dobrého, ale aspoň, že nepršelo. Na kolo jsem usedl už v 06:05hod. ráno, jak se o mně ví jsem ranní ptáče. První část, přesun kolmo Měnín-Popovice, kde dám v rodném domě chvíli pauzu a přesedám na nového RockRidera.

image

image

Vlak z Popovic směr Břeclav mi odjíždí 07:20hod. s tím, že kolem 08:30hod. budu v Břeclavi.

image

Ani cesta vlakem však neubíhala nijak monotónně. Nastoupil jsem s kolem do vagónu, kde už jeden cyklista s kolem byl, tak jsme hodili řeč. Jel do Podivína a pak Lednice kouknout se na koulení kola a pak po vlastní ose až do Brna. Cesta utekla jako voda a už jsem vystupoval v Břeclavi a zakrojil tak první kilometry z mého seriálu #TourDeAustria .

image

image

Musím přiznat, že Břeclav se od doby kdy jsem tam byl naposledy hodně změnila a je k cyklistům hodně přívětivější než dříve. Samý pruh pro cyklisty a kupodivu jsou i dobře koordinované. Vyjíždím z Břeclavi a po hlavní razím do Valtic. Tady si nejsem stoprocentně jistý cestou, tak se ptám jednoho staršího domorodce, před cestou do příkrého kopce. Ptám se kudy na Schrattenberg a on povídá „Tudy neprojedeš”. Pán jaksi zapomněl, že železná opona už nějaký ten pátek neexistuje. Samozřejmě, že jsem do Schwarzenbergu dojel, jen na bývalé hranici je jako připomínka muzeum Železné opony. Dál jsem razil směr Poysdorf, ale po hlavní silnici číslo 7 na Vídeň jsem odmítal jet dále, tak jsem se dal do řeči s místním zemědělcem. Ten mě poslal po souběžné asfaltce pro traktory s hlavní a kupodivu jsem dorazil až do Poysdorfu i když jednou jsem tu silně frekventovanou sedmičku chtě nechtě musel přejet. Projel jsem mezi vinicemi přímo do středu městečka.

image

image

Pak už jsem šlapal směr Staatz, přes Follim, kde jsem si dal pod glóbusem malou svačinku.

image

Posvačil jsem a tak nastal čas pokračovat v cestě na Staatz. Nejprve my však stál v cestě Neudorf bei Staatz, kde jsem se pozdravil se dvěma rakouskými cyklisty a pak už zdáli viděl zříceninu hradu tyčící se nad Staatzem. Nádherné panorama, bohužel počasí ještě nepřeje nějakému delšímu štrachání se nahoru. Jednou se sem, ale určitě vrátím. Tak alespoň jeden obrázek.

image

No a dál už jen zažitá rutina, cesta na Laa a/d Thaya. To místo velmi dobře znám, ale i tak jsem si neodpustil focení krásné radnice a kašny na náměstí.

image

image

A hurá k pomyslné státní hranici, kterou jsem překročil v Hevlíně. Na našem území jsem už nefotil a šlapal jako dobře namazaná mašina přes Hrušovany nad Jevišovkou a Pohořelice k domovu. Ještě jsem si však za Pohořelicemi převlékl tričko a šortky, přece jen počasí nebylo tak úplně ideální a nechtěl jsem omarodit. V Židlochovicích na stezce jsem ještě dohnal kouleče kola kteří na svou pouť vyrazili z Lednice a po stezce pokračoval až domů s mezipřistáním v občerstvení U Knedlíka. Přiznám se, že jsem byl hodně hladový tak jsem pozřel sekanou s hořčicí, okurčičkou a chlebem a k tomu 2x Pána Hor (Krakonoše) a dále následoval nezbytný pokec se známými. Příjemné zjištění je to, že mě zná stále více lidiček, jak je to možné nevím :-). Následoval 8km dojezd domů do Měnína.

Sečteno a podtrženo, ten den jsem dal celkem 127km což, ale není až tak podstatné. Důležité je, že jsem se vrátil domů spokojený a bez úhony.

image

image

Reklamy

cyclopoint se představuje:

Cyklonadšenec pro kterého je 24hodin na kole ještě zábava a fanoušek moderních technologií, ale čeho je moc, toho je příliš. S krédem: "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna Viz.: http://www.endomondo.com/profile/2342152  South Moravia Region Mé Motta: "Nedívat se zpátky, myslet na to, co mě čeká dnes a zítra" Bernard Hinault "Provokovat lidi mě vždycky vzrušovalo" Madonna
Příspěvek byl publikován v rubrice Kam mě zavedl rok 2016 se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s